K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.

zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Časté dotazy

 Platba a ceny

Musím za produkty něco platit předem?

Vzhledem k tomu, že náš sortiment vyhotovujeme na míru dle vámi zadaných rozměrů, je třeba objednávku uhradit předem. V případě objednávky nad 50 000 Kč je možné dopředu uhradit pouze zálohu ve výši 50 % a zbytek doplatku uhradit při obdržení zboží.

Navyšuje se ještě vaše konečná cena?

Konečná cena objednávky se vám zobrazí v košíku. Žádné skryté poplatky od nás nečekejte, jsme k vám féroví. Naopak v případě, že si objednáte PurBoxy společně se stínicí technikou, dostanete na nákup slevu.

Platí se něco za dopravu?

Doprava napříč celou Českou republikou je ZDARMA pro veškerý námi nabízený sortiment.

Jak se dá u vás platit?

Objednávku můžete uhradit převodem na náš bankovní účet. Jakmile platbu obdržíme, zašleme vám potvrzení a my zboží zadáme do výroby. 

Platit můžete taktéž prostřednictvím zabezpečené platební brány Thepay.cz a PayPal.com.

Nově jsme přidali také možnot platby přes Twisto. Stačí si jednoduše založit účet a platbu si rozložit nebo uhradit později.

 

 

Proč mi nejde uhradit objednávku kartou?

Pokud se jedná o vaši první platbu kartou přes internet, je možné, že tuto službu u svého poskytovatele bankovních služeb nemáte aktivovanou. Dalším důvodem může být i překročený limit pro platby kartou. Oba problémy lze jednoduše vyřešit přes internetové bankovnictví či telefonicky přes zákaznickou linku vaší banky. Platba se také ale nemusí zdařit z důvodu přerušení procesu platby, kterou může mít za vinu například špatné internetové připojení či uzavření záložky v prohlížeči, kde se platební brána nalézá.

Je platba online bezpečná?

Na našem e-shopu používáme pouze certifikované platební brány se zabezpečeným přenosem informací, tzv. SSL (Secure Socket Layer). Více informací naleznete na stránce Doprava a platba.

 Doprava a dodací lhůty

Za jak dlouho výrobky přijdou?

Purenitové boxy a podkladové profily obdržíte do 10 pracovních dnů od uskutečnění objednávky. Stínicí techniku, respektive screenové rolety a venkovní žaluzie, můžete očekávat v časovém horizontu 8 – 20 pracovních dnů.

Kdo a kdy balík doručí?

PurBoxy a podkladové profily vám doručí dopravní společnost TopTrans, stínicí techniku a doplňkové produkty také TopTrans, případně kurýrní služba DPD. O přibližném datu a čase doručení budete dopředu informování prostřednictvím emailu a SMS zprávy.

 Vyměření a montáž

Jaké nářadí k vyměření a montáži potřebuji?

K vyměření a montáži vám bude zpravidla stačit základní nářadí, jako je metr, vodováha, AKU vrtačka s vrtáky, zalamovací nožík, tužka, kladivo, hmoždinky a šroubky.

Je u zboží přibalen veškerý spojovací materiál?

Součástí balení purenitových boxů a podkladových profilů jsou vruty, hmoždinky a držáky. Jejich počty se odvíjí od velikosti daného produktu. Jiný spojovací materiál ke zboží nedodáváme z důvodu odlišných montážních podkladů.

 Produkty a jejich výběr

Jaká je minimální potřebná hloubka kontaktního zateplení, pokud chci mít zabudované venkovní žaluzie?

Zde hraje roli hned několik aspektů. Nejprve je potřeba si uvědomit, že samotná schránka pro venkovní žaluzie umístěná v prostoru kontaktního zateplení je velkým zásahem do tepelné obálky domu a to ve velmi citlivém místě, tedy u napojení okenního rámu na zdivo. Právě tady vzniká vysoké riziko tepelných mostů a to i bez ubrání síly izolace. Nabízí se několik možností, jak tento palčivý detail řešit. Nejkomplexnějším řešením jsou purenitové podomítkové boxy.

Boxy kompenzují v jednom stavebním kroku snížení izolační vrstvy díky použití účinnějšího izolantu - PIR izolace a vytváří prostor pro žaluzii z materiálu, který se chová skvěle v KZS - Purenit. Pokud tedy použijete PurBox, minimální hloubka KZS je 160 mm (za předpokladu, že PIR vrstva k izolaci překladu je 30 mm).

Jaký je rozdíl v typech jednotlivých lamel žaluzií? Ovlivní tento údaj hloubku kontaktního zateplení?

Nejjednodušší je rozdělení lamel venkovních žaluzií do dvou skupin - zúžené lamely (lamely C65, S65, Z70) a druhá skupina jsou pak lamely standardní (C80, S90, Z90). U zúžených lamel je minimální hloubka KZS 160 mm, u standardních pak 175 mm (za předpokladu zadní izolace PIR 30 mm).

Jaká je ideální skladba kontaktního zateplení, abych dosáhl co nejlepších izolačních vlastností? Mohu ovlivnit jeho hloubku?

Pokud řešíme izolaci domu, pak platí jednoduché pravidlo - čím více, tím lépe. Vše ale samozřejmě záleží na možnostech.Představíme-li si skladbu KZS v prostoru žaluziové schránky, je nejpodstatnější množství a kvalita izolace, která navazuje na překlad a rám okna.

Nejběžnější jsou lamely C80 a Z90. Pro ně potřebujeme vnitřní prostor boxu 130 mm. Přední stranu boxu tvoří purenitová deska o síle 15 mm, na kterou můžeme přímo nanášet vrstvy fasády. Dostačující síla izolace PIR překladu u většiny staveb je 30 mm. Pokud bychom však chtěli zvolit nejideálnější řešení, zvolili bychom izolaci o síle 50 mm. Ideální síla kontaktního zateplovacího systému by tedy činila 200 mm.

 

 

Z čeho se skládá PurBox a v čem spočívají jeho výhody?

PurBox se skládá ze dvou základních materiálů - z konstrukční desky Purenit a PIR izolační desky PUREN MV.

Purenit je v přední části boxu (dá se po napenetrování ihned natáhnout fasádou), tvoří i strop a bočnice. Jako do konstrukční desky do něj můžeme snadno kotvit konzole a držáky venkovních žaluzií. Zadní stranu boxu tvoří PIR izolace, která přiléhá k překladu, připojovací spáře a okennímu rámu. 

Benefity purenitových boxů jsou nesporné. Jedná se o ideální řešení pro izolaci detailu překladu a rámu okna. Díky skvělým vlastnostem purenitu (nereaguje na vlhkost, změny teplot ani stavební chemii) je nosná část boxu výborným prvkem, který dobře spolupracuje s KZS. Dále je to jednoduché vyměření a snadná instalace. Díky tomu jsou boxy velmi oblíbené a stále více vyhledávané. Sami jsme zatím nenašli jiné řešení, které by bylo technicky lepší.

 

 

Jde v jiném řešení docílit potřeby menší hloubky kontaktního zateplení, například s hliníkovými krycími plechy nebo OSB deskami?

Dle našich zkušeností to není možné. Izolaci překladu a připojovacích spár oken prostě nemůžete nijak ošidit. Je důležité použít izolant odpovídající kvality a od té se odvíjí jeho síla. V našem případě s PurBoxem je vyhovující PIR 30 mm. Ať už se rozhodnete pro krycí plech nebo box, nejde ošidit ani prostor pro samotnou žaluzii. S krycím plechem se tento prostor zmenšuje o držáky, které jsou pro jeho montáž nutné. Na plech je potřeba navíc umístit další desku, na kterou jde teprve nanášet fasádu. Nejčastější je extrudovaný polystyren o tloušťce 20 mm. OSB desky nejsou kvůli absorbci vlhka vůbec vhodné do skladby KZS. Proto je stále jako nejlepší řešení PurBox.

Potřebuji purenitové boxy, i když mám už překlady zaizolované?

Právě pro tyto případy máme 2 varianty purenitového boxu - ve tvaru L nebo U. Tím vytvoříme prostor v KZS z materiálu, který s ním bude spolupracovat.

Jde nanášet fasáda přímo na purenitový box?

Ano, to je právě jedna z jeho velkých výhod. Podmínkou je ale kvalitní penetrace nebo použití kontaktního můstku.

Nevyjde levněji si vyrobit vlastní kastlíky pro žaluzie?

Tady se musíme pozastavit nad otázkou kvality a ceny. Pokud se rozhodnete pro efektivní a účinné řešení, nikdy nebude tím nejlevnějším. Ale právě v základech stavby je ten pravý čas dělat věci správně - pozdější dodatečné opravy a předělávky špatně provedených detailů jsou velmi nákladné a často ani opravy nejdou. V dnešní době je na stavbě nejcennější komoditou čas a poctivá řemeslná práce. Pokud vezmeme v úvahu tyto aspekty, je purenitový box tím nejlepším řešením. Kvalitně řeší stavební detaily, nezdržuje stavbu.

Jestliže chceme porovnávat cenu krycích plechů versus purenitového boxu, nemůžeme se dívat pouze na hodnotu použitého materiálu, ale mimojiné také na čas a práci, kterou jim musíme věnovat, než bude daný produkt v KZS plnit správně svoji funkci.

Pro porovnání uvedeme postupy montáže obou variant. Předpokládejte cenu práce zedníka cca 200 Kč/h. Jednoduše pak sami vyhodnotíte efektivitu vašeho rozhodnutí.

Montáž krycích plechů

 1. Začíná se kotvením držáků žaluzií do nosné konstrukce stavby. Právě tady dochází většinou k první neopravitelné chybě, pokud se držák nakotví přímo do zdiva. Tím dojde k vytvoření tepelných mostů. Držáky jsou ocelové s pozinkovou úpravou a z vnitřní strany boxu jsou včetně plechu obnaženy a přenáší exteriérové teplo na zdivo.
 2. Stavba musí dodat izolaci překladu (nejčastěji extrudovaný polystyren, který se natahuje do fasády). To je další zdržení, protože to jsou 3 technologické kroky s pochopitelnými pauzami - nalepení izolace, její vyrovnání, natažení lepidlem, perlinkou, finální fasádou).
 3. Přidává se problém napojení izolantu na rám okna. Tento detail je často velmi nepěkný a dochází tu k prasklinám.
 4. Až teď přichází na řadu montáž krycích plechů. Dodání krycích plechů bývá většinou v rozmezí dvou až tří týdnů.
 5. Aby bylo možné nanášet finální fasádu, musí na něj stavba připevnit podkladovou desku (opět je to nejčastěji polystyren o síle 20 mm - ten ale nemá ve skladbě žádnou izolační schopnost a je pouze nosičem fasády). A stále tu navíc zůstává riziko, že u sestav plechů může docházet k jejich dilataci a praskání fasády.

Ukázka problematických míst a nesprávného postupu zabudování krycích plechů do fasády:

Montáž purenitových boxů

 1. Na okenní rám kotvíme zakládací profil. Tím vyřešíme fungující a zároveň estetický detail napojení izolace na rám okna.
 2. Usadíme z výroby předpřipravený box s izolací a zafixujeme jej konzolí. Tu kotvíme do zdiva přes purenitovou podložku a přerušíme tak tepelný most. Dodání purenitových boxů je většinou do 10 dní.
 3. A můžeme nanášet fasádu přímo na přední stranu PurBoxu (podmínkou je kvalitní penetrace).

 

 

Mohu použít pouze horní boxy, které mají vliv na tepelnou izolaci a nahradit systémově dodávané ostění pouzdrem na vodící lišty? Ušetřím?

Ano, je samozřejmě možné použít pouze samostatné PurBoxy. Naším hlavním cílem je vyřešení prostoru pro venkovní žaluzii a účinná izolace místa nad oknem. Použití samostatného podomítkového pouzdra na vodící lišty je ale výrazně pracnější. Jeho pořizovací cena je nižší než u systémového izolačního ostění s pouzdrem. Jeho velká výhoda je rychlost a jednoduchost montáže. Funkčně jsou ale obě varianty správné. Pokud se podíváme na finanční hledisko, musíme zohlednit nejen pořizovací cenu, ale i cenu za práci s touto variantou spojenou. Obecně vychází levněji u běžných stavebních detailů montáž prefabrikátů. To je důsledkem nedostatku kvalitních řemeslníků a jejich ceny za práci.

Jak a kdy mohu přivést k žaluzii elektriku u PurBoxů?

Přípravu pro elektro je potřeba provést před realizací KZS. V purenitovém boxu můžete prostupku vyvrtat kdekoliv v horní části, aniž bychom tím nějak narušili jeho vlastnosti. Doporučujeme utěsnění prostupu kabelu do boxu za pomoci montážní pěny.

Jakým způsobem se kotví purenitový box do zdiva? Nevzniknou tam tepelné mosty?

Aby nedocházelo k tepelným mostům, konzole upevníme přes purenitovou podložku do zdiva.

Kolik centimetrů zabere systémové ostění a kolik překrytí rámu zateplením?

Většinou se rám okna překrývá 30 mm izolantu. Eliminujeme tak tepelné ztráty v místě spoje okna a zdiva. Systém montáže PurBoxů je nastaven tak, že horní část okna i ostění kryjeme také 30 mm izolantu.

Je rozdíl, pokud mám okno předsazené nebo s lícem zdiva? Mohu v obou případech použít PurBox?

Oba tyto případy jsou vhodné pro standardní montáž PurBoxů. I pokud je okno částečně zapuštěno ve špaletě, dá se montáž vyřešit za pomoci atypické zakládací lišty na míru.

Proč jsou venkovní žaluzie tak oblíbené? Mohou opravdu v létě nahradit klimatizaci?

Předokenní žaluzie jsou nejoblíbenější venkovní stínění především pro svoji variabilitu. Během teplých měsíců chrání okna před přehříváním. Odráží totiž sluneční paprsky ještě před skelnou plochou okna. Přes léto dokáží snížit teplotu v místnostech na jižní straně až o 9 °C. Zároveň je můžete libovolně naklápět a vpouštět tak do interiéru dostatek přirozeného světla. Ano, slouží tedy jako přirozená klimatizace bez nachlazení nebo rušivého zvuku chladící jednotky.

Co potřebuji ke zjištění ceny PurBoxů? Stačí mi výkaz výměr oken?

Ano, přesně to budete potřebovat. Postačí do konfigurátoru zadat výrobní rozměry vašich oken a informaci o tom, jak jsou okna namontována a zjistíte cenu. Dále si navolíte typ boxů, barvy komponentů, druh ostění a vodící lišty a velikost boxu a ostatních částí už vyřešíme za vás.

Jak probíhá objednávka, dodání a montáž v případě venkovních žaluzií s PurBoxy?

 1. Jakmile od vás známe rozměry oken a další volitelné atributy, zadáme boxy do výroby. Ta trvá cca 1 týden.
 2. Dovezeme vám nachystané PurBoxy se žaluziemi na stavbu.
 3. Podle našich návodů namontujete zakládací lištu na rám okna, osadíte do ní boxy a zafixujete ho montážními konzolemi.
 4. Tím jsou PurBoxy hotové a můžete pokračovat v aplikaci KZS.
 5. Po dokončení fasády jednoduše podle návodu upevníte venkovní žaluzie a připojíte je k ovládání.
 6. A máte hotovo - rychle a pohodlně a ještě izolačně nejlépe!

 

 

Budou barvy skutečně takové jako na internetu?

U našich vzorníků jsme si dali opravdu záležet na tom, aby co nejlépe odrážely realitu a popisky barvám dostatečně odpovídaly. Některé barevné odstíny mohou ve skutečnosti působit jinak vlivem působícího světla, i přesto jsou ale tyto rozdíly zanedbatelné.

 Záruka a reklamace

Odkud dovážíte vaše výrobky?

Výrobu našich produktů mají na starosti partnerské firmy. Jedná se o české výrobce, s nimiž máme dlouholeté zkušenosti. Purenitové boxy nám vyrábí společnost ISOparts s.r.o. a stínicí techniku společnost ISOTRA a.s.

Jak dlouhou poskytujete záruku?

Na náš zakázkový sortiment poskytujeme 3 letou záruku a ta se vztahuje na vady způsobené výrobcem. V případě reklamace vám poškozené výrobky zdarma vyměníme nebo zajistíme jejich opravu. Náklady spojené s reklamací tedy připadají nám. Pro více informací navštivte naše obchodní podmínky.

Pro získání 3leté záruky je třeba dodržet zásady správné manipulace dle pokynů. U PurBoxů je třeba zapravení do fasády nejpozději do 3 měsíců a do finalizace fasády musí zůstat uvnitř boxu vymezovací rozpěrky.

Co mám dělat, když je zboží rozbité či poškozené?

Tyto situace naštěstí řešíme zřídka, avšak ve většině případů k poškození dochází následkem neohleduplné manipulace při přepravě. V tomto případě postupujte následovně:

 1. Při přebírání zboží od dopravce si zásilku nejdříve pečlivě zkontrolujte. Pokud si všimnete viditelného poškození, zboží nepřebírejte a sepište s řidičem reklamační protokol. Situaci si s přepravcem následně vykomunikujeme a nové zboží vám co nejdříve zašleme znovu. Vás tento proces samozřejmě nebude stát více nežli trochu trpělivosti.
 2. Pokud odhalíte poškození až po rozbalení zásilky, v žádném případě jej nezkoušejte montovat. Neprodleně po zjištění závady nás kontaktujte.
 3. Dojde-li k poškození produktu v průběhu montáže, taktéž nás můžete kontaktovat. Posoudíme druh závady a na základě jejího rozsahu vám nabídneme řešení. Při řešení těchto reklamací vítáme jakoukoliv foto- a videodokumentaci, která nám značně pomůže reklamační proces urychlit a zjednodušit.